Kovaný nůž ,,Legionář“

Tento nůž jsem vyrobil v červenci 2008. Od té doby slouží v rukou francouzského legionáře a nyní se vrátil k údržbě.  Pouzdro dostalo novou barvu, rukojeť jsem upravil i tvarově, čepel dostala kompletně nové přebroušení. Mosazná záštita je vyčištěná a znovu přeleštěná.

Fotografie čepele z roku 2008,  je to přeplátovaná čepel o pěti vrstvách ze třech druhů ocelí. Kaleno parciálně, bez linie hamon, s pozvolným přechodem tvrdostí. Rukojeť je se střenkou z kavkazského ořechu, s mosaznou záštitou.

Rozměry: délka čepele 170mm, síla čepele 8mm, délka rukojeti 127mm.

kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (1)    Další fotografie dokumentují stav nože po návratu z mise a poslední snímky jsou stav po repasi.

 

 

 

 

 

 

 

 

kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (2) kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (3) kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (5) kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (6) kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (7) kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (8) kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (12) kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (15) kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (16) kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (17) kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (18) kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (20) kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (21) kovany-nuz-legionar-rosecky-knives-com (22)

Kovaný nůž ,,Legionář“ was last modified: 14 ledna, 2016 by Webmaster