Lovecký damascenský- bushcraft – nůž ,,Merlin“

Damascenská čepel je vykovaná ze dvou různých damaškových bloků rozdělených na celkem čtyři díly, za použití celkem čtyřech druhů ocelí. Výsledný výkovek obsahuje různé stupně prokování vrstev, na povrchu cca 200 – 300 vrstev, uvnitř i přes 500 vrstev – mikrodamašek, kde se jednotlivé linky nedají vizuálně rozlišit. Z výsledného výkovku je vytvarovaná čepel s ručně provedeným plochým výbrusem zakončeným miniaturní fazetou.  Čepel je zakalená parciálně, ale bez viditelné linie hamon, protože přechod tvrdostí v materiálu je plynulý. Trojnásobně popouštěno, jak parciálně, tak z celého průřezu, výsledná tvrdost čepele na ostří hraničí  hodnotou cca 65HRC. Další složky výkovku mají hodnoty cca  56 až 60HRC, čepel obsahuje i minimum nekalitelné oceli.

Rukojeť je odlehčená a díky tomu má nůž těžiště na ukazováku držící ruky, střenky podložené kůží jsou z buvolí rohoviny, která je připevněná nýty z plného pravého stříbra. Celá montáž je podpořena použitím epoxidového lepidla.

K noži je kožené černé pouzdo, vyrobené na míru mistrem Petrákem z Kladna.

Fotky v lepším rozlišení zde: https://photos.google.com/album/AF1QipM0k6oGMElyR7D4CixxpPD7dtJiRReis0KAldvg

kovany-lovecky-nuz-rosecky-knives-com (1)kovany-lovecky-nuz-rosecky-knives-com (4) kovany-lovecky-nuz-rosecky-knives-com (6) kovany-lovecky-nuz-rosecky-knives-com (8)

Lovecký damascenský- bushcraft – nůž ,,Merlin“ was last modified: 6 června, 2016 by Michal