Nože a čepele na prodej

 
 
Zavírací nůž Forest Hardworker no.27.24 je vyroben na titanovém rámu (gr.5), se střenkami z buvolího rohu a bronzovými příložkami, ve kterých jsou uloženy želízka. Parciálně kalená čepel z nástrojové oceli STABIL a z oceli 14260 pojistný mechanismus.  Veškeré ocelové díly jsou kované, čepel (105mm/4,5mm),  je vykována z kulatiny 40mm.  Mechanismus je vyroben s dorazem čepele (nedojde ke kontaktu ostří s vnitřními díly) , pojistka je s dorazem maximálního stlačení pružiny ( prodlužuje životnost). Hmotnost výrobku je 345gr.
Další fotografie a video nože: ZDE
Cena: 27 000,- Kč
Pouze osobní předání, telefon 739 661 999
 
 
 
 
 
 
 
Malý, lehký, EDC (pro každodenní nošení), s rukojetí se střenkami z pevného dřeva jatoba, s drobnou rytinkou na čepeli a třívrstvou, parciálně zakalenou čepelí. Součástí výrobku je kožené pouzdro na opasek. Délka čepele cca 100mm.
– nepřekáží na opasku
– nízká hmotnost
– dutý výbrus pro skvělou řezivost
– odolná špička má výbrus s opačným radiusem než řezná část čepele
– pevné a odolné střenky s povrchovou úpravou ,,patina“
– originální, ruční rytinka
– kovaná drážka procházející celým tělem čepele snižuje hmotnost a zároveň zaručuje odolnost čepele
– na ostří otěruvzdorná, uhlíková ocel s tvrdostí kolem 60HRC
– čepel je opláštěna pérovinou – zaručuje zvýšení odolnost proti zlomení nože
– další fotky a videa nože ZDE
CENA: 11 000.- KČ  PRODÁNO 
,
 
,Golden old days“ 
  lovecký nůž – dýka, ve starobylém stylu, s čepelí z uhlíkové otěruvzdorné oceli, která je dlouhá 140mm a je parciálně zakalená. Čepel jsem opatřil dvěma kovanými žlábky, které se v horizontální rovině překrývají, jeden je kovaný do trnu a druhý do hřbetu z opačné strany.  Výbrus je dutý. Rukojeť,  (o délce 130mm), je z holení kosti jelena a mosazi. Držící ruku chrání kovaná, přesně broušená a zdobně pilovaná záštita, která neunikla zakalení a brynýrování – ta je z nástrojové oceli STABIL.
Další dokumentace nože, včetně videa: ZDE
CENA:  14 900,- Kč  (v ceně je i kožené pouzdro.
 
 
 
 
 
 
 
LUXUS HUNTER
Damašková čepel o celkem 60.tisici vrstvách. Kalení parciální, viditelná liniie hamon.
Záštita třídílná, kalená a brynýrovaná ocel a gilošovaná mosaz.
Rukojeť kůže, paroh jelena, mosazné nýty.
Délka čepele 150mm, délka rukojeti 140mm.
Kožené pouzdro vyrobené na míru nože.
CENA: 45 000,- CZK
Další fotografie a video nože: ZDE
 
 
 
 
 
 
 
 
,,Running Hunter“
Kovaný nůž k prodeji s čepelí z uhlíkové, nástrojové oceli kalené na linku , rovněž záštita kovaná, kalená, brynýrovaná z 19312.
Rukojeť – kůže, kost, paroží a mosaz.
Informace přes messenger a sms, telefon 739 661 999
Momentálně nezvedám cizí čísla, prosím nejprve napište zprávu, děkuji.  CENA : 20 000,- CZK   – PRODÁNO
další fotky a video nože ZDE
 
 
 
 
Aktuálně volný lovecký nůž typu scagel v kombinaci nástrojová ocel 19312, mosaz, kůže a paroh z jelena – video nože ZDE
Cena 16 000,- Kč  PRODÁNO
 
 
 
FHP 24.23 :
Střenky z Guayaku, nýty mosaz, rám kovaná francouzská nerez, kalená a brynýrovaná. Příložky bronz, mechanismus oldis pružinovka, selektivně kalená. Čepel damascenka z nástrojových ocelí a tankových čepů a ložisek, několik tisíců vrstev. Výbrus částečně dutý, u hrotu plochý. Délka čepele cca 120mm. Síla čepele 4,75mm. Celkem 460gr materiálu.
Fotogalerie nože: ZDE
Cena 38 000,- Kč    PRODÁNO
 
Lovecký nůž HUNTER 23
  s čepelí z nerezové oceli AK9 se zesíleným hrotem a v řezné délce s dutým výbrusem. V čepeli je rovněž kovaná odlehčovací drážka v téměř celé délce výkovku. Střenky z paroží jelena evropského jsou nýtované mosazí o průměru 4mm za asistence epoxidového lepidla. Radiusy střenek orientují nůž spíše do ruky praváka. Délka čepele je zhruba 120mm, rovněž délka rukojeti 120mm. Vyvážení nože je na prvním prstě držící ruky.
Fotogaleri a video nože: ZDE
Cena: 14800,- Kč (součástí je kožené pouzdro, ručně šité na míru nože)
 
Lovecký nůž ve stylu amerického Scagela se skládanou rukojetí, kombinující kůži, kost, paroh, dřevo padouk a mosaz. Zajímavostí je, že paroh je z nebezpečného jelena ,,zabijáka“ kterému myslivci říkají vidlák. Má totiž jen jednu nebo dvě výsady paroží, což je nebezpečné při klasickém klání jelenů v říji.  Je vysoká pravděpodobnost smrtelného zranění soupeře – chybějícíí výsady parohu toiž nebrání v souboji hlubokému, smrtelnému probodnutí.
Všechny součásti rukojeti jsou přesně napasované na své místo na kónickém trnu bez jakékoliv  vůle, kožené díly jsou fixované za mokra, po vyschnutí se na svém místě ještě samy přitáhnou. 
Záštita je přesně napasovaná na kovaný, masivní trn, kterým prochází kovaná drážka.  Pak je zajištěna mosazným klínkem, po finálním nasazení záštity ji již nelze bez poškození klínku demontovat z čepele. Tato konstrukce je můj originální postup.
Čepel je z čepu pásu tanku české armády, získanému jako vyřazený díl při běžné údržbě stroje. Jedná se o vysokopevnostní chrom-křemíkovou ocel, která nezkřehne ani v mrazu -60°C. Tato je ručně vykována v čepel s drážkami a kalena parciálně. Výbrus plochý, ručně zhotovený. Viditelná linie kalení , tzv. hamon.
Délka čepele cca 140mm, délka rukojeti cca 130mm.  Získáte pevný odolný nůž pro jakékoliv dobrodružství, parťáka na celý život. Součástí je kožené pouzdro na míru.
Fotky a videa nože ZDE
Cena: 20 000.- Kč    PRODÁNO
 
 
 
 
Bojový nůž FH ve stylu tanto s názvem ,,Yakuza“  –  vykovaný z damaškové oceli, kde ostří tvoří ocel nástrojová. Kaleno parciálně. Délka čepele je 230mm, ručně zhotovený, plochý výbrus.
 Rukojeť má střenky ze dřeva Wenge, nýtovaného mosazí za asistence epoxidového lepidla.
Hmotnost nože je rovných 400g, což je na velikost výrobku poměrně málo, nůž je v ruce překvapivě lehký. Toho je dosaženo odlehčovací drážkou v celé délce výkovku a dalšími odlehčeními pod střenkou. Vyvážení je na první prst držící ruky.
Součástí výrobku je kožené pouzdro.
Video nože najdete  ZDE
Cena :29 000,- Kč  PRODÁNO
 
Bushcraft knives ,,Light
odlehčený, kovaný nůž z uhlíkové oceli, s čepelí parciálně kalenou a střenkami ze dřeva padouk. Montáž na odlehčený trn s kovanou drážkou a odvrtáním dvěma mosaznými nýty za asistence epoxidu. Kožené, ručně šité pouzdro. K dispozici dva kusy, délka výrobku 260 – 270mm. Cena: 8 000,- Kč PRODÁNO
 
 
 
 
 
 
 
Stylový lovecký nůž (scagel), s čepelí vykovanou z čepu tankového pásu, což je chromkřemíková ocel, která neztrácí pevnost ani ve velmi nízkých teplotách, kdy ostatní oceli křehnou, údajně až do -60°C.  Je kalená parciálně, trojnásobně popouštěná a tvrdost ostří je přes 60HRC.
Samozřejmostí je odlehčovací drážka po celé délce výkovku, zaklíněná záštita je z mosazi, rukojeť je z kůže, nerezu, ořechu tagua a parohu jelena. Celková délka nože je 270mm, délka čepele je 140mm. 
Na patě rukojeti je nůž ozdobený nábojnicí pocházející z doby  II. světové války.  Video nože ZDE
CENA : 15 000,- Kč   (včetně koženého pouzdra)   PRODÁNO
 
 
Lovecký, outdorový nůž s názvem ,,Red“ je vybaven čepelí z vícevrstvého bloku ocelí, mosazným kováním a převážně koženou rukojetí se zdobnými vložkami z červeně zbarvené rohoviny a bronzu.
Další fotografie a videa nože ZDE
CENA : 13 000,- Kč –  PRODÁNO
 
 
 
 
 
 
 

 

První a zatím jediný Forest Hardworker z nerezové oceli za celou historii existence tohoto modelu. Použitá ocel je AK9,  čepel je vykována do finálního tvaru jako u všech mých výrobků, i když je to poněkud obtížnější vzhledem k horší kujnosti oceli, která má navíc omezený rozsah kovacích teplot. Nůž disponuje ještě jedním vylepšením – kovaná drážka zasahuje až do trnu a ztrácí se tedy pod střenkou z jeleního parohu. Tím jsem dosáhl lepší odolnosti v ohybu v celé délce čepele. Aby pod střenku ,,nezatékalo“ , je žlábek zaslepený mosazným klínkem. Délka čepele je 115mm, délka rukojeti 120mm, jedná se tedy o menší praktický nůž pro každodenní nošení.  Video nože je možné shlédnout na mém fb profilu.

Nůž je k dispozici, cena: 16500.- Kč ( včetně koženého pouzdra) PRODÁNO

 Nerezový lovecký nůž z oceli AK9, vykovaný do finálního tvaru s parciálním kalením, (na ostří je tvrdost zhruba 60HRC), má mosazné kování a rukojeť z jeleního parohu. Dokonalejší dojem z nože s atypickým řešením si uděláte z videa, které zároveň ukazuje vyvážení na první prst držící ruky i výrazně plochý profil  rukojeti, který v mírném radiusu přechází do kruhového průměru.  Video nože ZDE

Délka čepele je cca 125mm, délka rukojeti cca 120mm

Cena 9500,- CZK , PRODÁNO

 

Nůž typu bowie jménem ,,Ógle“  má střenky ze dřeva wenge, které  fixuje pět nýtů z mosazné kulatiny 4mm. Čepel je vykována v desetivrstvém sendviči ze čtyřech druhů ocelí a je parciálně kalená. Délka čepele je 165mm, délka rukojeti cca 135mm.

Zvláštností je skryté značení, punc je skrytý pod střenkou.

Cena: 17 000,- CZK –  PRODÁNO

info: rosecky.knives@seznam.cz, tel. 739 661 999

Více fotek ZDE

Lovecký kovaný nůž ,,Bushcraft“ , kompletně vykovaný z oceli 19312, kde výchozí kus materiálu je kulatina o průměru 35mm. Parciálně kaleno, trojnásobné popouštění. Nůž má střenky z paroží jelena a je vyvážen na první prst držící ruky.

PRODÁNO     Více fotek  ZDE

Kontakt rosecky.knives@seznam.cz. tel. 739 661 999

FH 0119.20 BUSHIDO II

Čepel je vykována ze třech damaškových bloků různých vlastností, složených do šesti plátů, celkem přes 10 000 vrstev. Prokalení celé čepele, na rukojeti jsou střenky z buvolího rohu, podložené kůží, nýtované stříbrem.

Kompletní fotogalerii nože neleznete : ZDE

PRODÁNO

Lovecký nůž ,,ELK“  –  PRODÁNO

Čepel z velmi jemného damašku z několika druhů nástrojových ocelí a dalších materiálů má několik tisíc vrstev.   Tepelné zpracování na linku, která je patrná i v kresbě damašku, velká pozornost byla věnována procesu popouštění, které je neméně důležité, jako samotné kalení. Střenky nože jsou ploché, vyrobené z lopaty parohu losa, uloveného v Kanadě, ergonomicky jsou situované do ruky praváka.

Video nože ZDE   

Malý test výkonu čepele ZDE

PRODÁNO

 

 

Forest Hardworker 0116.20, s čepelí san-mai s ostřím z nástrojové oceli Stabil, parciálním kalením, střenkami z parohu losa uloveného v Kanadě. Délka čepele je 200mm, délka rukojeti je 150mm. K noži je navíc řemínek pro zavěšení nože přes rameno, nebo lze jako obvykle pouzdro umístit na opasek.  Cena : 12 000,- Kč

PRODÁNO

 

Lovecký universál ve stylu scagel – z prostých materiálů – čepel vykována z kočárové pružiny, mosazná záštita, kůže a paroh jelena tvoří rukojeť. Nůž je k dispozici, délka čepele je cca 140mm, rukojeť spíš do menší ruky.  Cena: 6 800.- Kč

PRODÁNO

 

Nový lovecký  nůž s vyvýšeným hřbetem čepele v provedení san-mai o délce zhruba 120mm, celková délka nože je 235mm. Rukojeť osazená střenkami z paroží je místy schválně opálená leštičkou, montáž na mosazné nýty. Krásné pouzdro na míru z pevné hovězí kůže.

Cena 7 800,- Kč (včetně pouzdra)   PRODÁNO

FH 099.17 Bushido

Čepel: damascenská ocel vykovaná ze třech druhů ocelí má zhruba 10 tisíc vrstev.
Rukojeť:  montáž na plochý trn, střenky z buxusu (zimostráz) fixované třemi stříbrnými nýty o průměru 4mm.

Fotogalerie: zde

Cena na dotaz – telefon:  739 661 999,  email:  rosecky.knives@seznam.cz  – PRODÁNO

 

 

 

Bushcraft – střenky ze dřeva Zimostrázu – Buxusu, čepel kovaná z oceli Stabil,  perciální kalení, montáž na tři mosazné nýty 4mm. Pouzdro ve výrobě. Info: 739 661 999, email: rosecky.knives@seznam.cz   Cena:  5 300,- Kč     PRODÁNO

 

 

Lovecká dýka – reprodukce podle sheffieldských prací z 19. století. Částečná patina, čepel san-mai s tvrdostí parciálně kaleného ostří 60HRC. Střenky z paroží jelena, kování rukojeti mosaz.

Kování rukojeti je možné doplnit rytinou na přání.

Cena: 12 800,- Kč včetně koženého pouzdra.

Bližší informace na tel. 739 661 999, nebo email : rosecky.knives@seznam.cz

PRODÁNO

 

   

 

 

 

 

 

 Momentálně nejsou volné žádné čepele k prodeji

Rozměry viz fotka, materiál nástrojová ocel STABIL, tvrdost parciálně kaleného ostří přes 60HRC

 

Čepele jsou ručně vykované až do finálního tvaru, včetně vytažení ostří. Každá čepel je kovaná s horizontem tloušťky (síly) uprostřed, následně se k oběma koncům zužuje, uvedená síla (tloušťka) je  maximální hodnota. Použitá ocel je z nálezu historického vozu, stáří přibližně 120 let.  Otvory pro nýty v trnech průměr 4mm, výbrus hrubší, nutno ještě začistit, ale na pracovní nůž může zůstat jak je.

Kaleno parciálně s viditelným hamon – linií kalení, trojnásobně popouštěno jak selektivně, tak prohřátím celého průřezu.

Zájemci prosím pište na mail : rosecky.knives@seznam.cz

kovane-noze-rosecky002kovane-noze-rosecky003kovane-noze-rosecky004číslo čepele     celková délka    výška (max.)    síla hřbetu (max.)    cena v Kč

5                             158                     26                       7,3                            650.- PRODÁNO

6                             178                     26,5                    6,6                            650.- PRODÁNO

7                             194                     28,5                    7,2                            900.-  PRODÁNO

8                             188                     29                        7,2                            850.- PRODÁNO

9                             186                     29                        7,4                            850.- PRODÁNO

10                           196                     31                        8,4                            950.-  PRODÁNO

11                           196                     21                        6,7                            850.- PRODÁNO

12        –  prodáno

kovane-noze-rosecky008kovane-noze-rosecky017kovane-noze-rosecky016kovane-noze-rosecky015kovane-noze-rosecky013kovane-noze-rosecky010kovane-noze-rosecky012kovane-noze-rosecky011kovane-noze-rosecky005

 

 

 

Několik nových čepelí na prodej :

číslo čepele     celková délka    výška (max.)    síla hřbetu (max.)    cena v Kč

       1.                   150                          24                         6,3                         550.-  PRODÁNO

        2                   190                          30                         7,8                         850.-   PRODÁNO

        3                   197                          30                         8,4                         850.-  PRODÁNO

        4                   200                          28                         8,2                         850.-   PRODÁNO

       22                 189                           31                        7,5                         850.-   PRODÁNO

Otvory pro nýty v trnech průměr 4mm, hrubý  brus, nutno ještě začistit, na pracovní nůž může zůstat jak je.

čepele jsou ručně vykované až do finálního tvaru, včetně vytažení ostří. Každá čepel je kovaná s horizontem tloušťky (síly) uprostřed, následně se k oběma koncům zužuje, uvedená síla (tloušťka) je  maximální hodnota. Použitá ocel je z nálezu historického vozu, stáří přibližně 120 let.

Kaleno parciálně s viditelným hamon – linií kalení, trojnásobně popouštěno jak selektivně, tak prohřátím celého průřezu.

Zájemci prosím pište na mail : rosecky.knives@seznam.czforest-hardworker-kovane-noze-rosecky086forest-hardworker-kovane-noze-rosecky088

forest-hardworker-kovane-noze-rosecky089forest-hardworker-kovane-noze-rosecky090

 Tento nůž nyní prodávám v aukci zde v diskuzi, stačí kliknout na tuto větu.

Rucne-kovany-nuz-Nativity-7Rucne-kovany-nuz-Nativity-6Rucne-kovany-nuz-Nativity-5Rucne-kovany-nuz-Nativity-4Rucne-kovany-nuz-Nativity-3Rucne-kovany-nuz-Nativity-2Rucne-kovany-nuz-Nativity-1Rucne-kovany-nuz-Nativity-9Aktuální čepele k prodeji:
prodáno

002kovane-cepele-rosecky-knives Tradiční provedení, čepel san mai, gravírovaná cuba, habaki z mokumé.  Prodáno.

Více fotografií: http://roknif.rajce.idnes.cz/tanto/

kovane-noze-rosecky-knives Video k výrobku:  https://www.youtube.com/watch?v=JZ087B9f7IA&list=UUOv7kxVPu558IKlHP65liaQ

Little Hardworker s rodným číslem 016.14, se střenkami z losího paroží.  PRODÁNOlittle-hardworker-kovane-cepele001little-hardworker-kovane-cepele002little-hardworker-kovane-cepele003little-hardworker-kovane-cepele004little-hardworker-kovane-cepele005little-hardworker-kovane-cepele006little-hardworker-kovane-cepele007little-hardworker-kovane-cepele008little-hardworker-kovane-cepele009little-hardworker-kovane-cepele010little-hardworker-kovane-cepele011FH Pocket r.č. 005.14 – prodáno

– damascenská čepel z různých kousků damašku z produkce mé dílny za posledních zhruba deset let

– pojistka hřbetní, jednodílná s ovládáním pákou z damašku, která je vyrobená z odřezku čepele nože FH 050.12

– celotitanová rukojeť vyložená leštěnou mosazí

– cena na dotaz (email)

 

M 1M 7M 6M 5M 3

 

Karambit, kovaný z uhlíkové oceli, cena 1 700.- CZK  – prodánocarambit 4carambit 2

 čepele na prodej, cena 650 ,- Kč za kus   PRODÁNO

– čepele jsou ručně kované z uhlíkové oceli historického původu

– selektivně kalené ,,na linku“, trojnásobně popouštěné

– možnost z vybrané čepele dokončit nůž10590396_765816556794025_6943445279542963158_n

 

Nativity

– čepel z damascenské oceli 3 000 vrstev

– rukojeť z titanu a mrožího klu

– cena na dotaz
[huge_it_gallery id=“2″]